5. EDYCJA KONFERENCJI „MIASTA PRZYSZŁOŚCI”
PROGRAM
W ramach 5. edycji konferencji planujemy 3 dni ciekawych tematów związanych z miastami. Każda sesja tematyczna będzie na żywo i potrwa około godziny. Prelegenci będą mieli 20 minut na prezentację. Potem będzie 30-minutowa dyskusja prelegentów z udziałem dziennikarzy i ekspertów zajmujących się miejską tematyką. Będziemy korzystać z platformy StreamYard oraz YouTube, więc uczestnicy będą mogli na żywo zadawać swoje pytania.
Sprawdź poniżej jakie tematy mamy w programie i kogo zaprosiliśmy do udziału w konferencji!
[Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu]
DZIEŃ 1 – 13 WRZEŚNIA
[10:00-10:55] Net zero energy retrofit for buildings by Energiesprong (w jęz. angielskim)
Sanne de Wit [PRELEGENTKA]
Head of ideas w Energiesprong Foundation
Marcin Żebrowski [ROZMÓWCA]
Urbanista, projektant urbanistyczny, twórca podcastu Urbcast, współzałożyciel międzynarodowego kolektywu projektowego „Urban10 Collective”.
[11:00-11:55] Circular Oosteroever – how to turn industrial area into circular district (w jęz. angielskim)
Felipe Chaves Gonzalez [PRELEGENT]
Architekt i urbanista. Obecnie ekspert w zakresie Circular Economy w Sweco Belgium.
Alicja Kuczera [ROZMÓWCZYNI]
Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Przewodnicząca Europe Regional Network w World Green Building Council.
[12:00-12:55] Rola NGOsów w życiu miasta obecnie i w przyszłości
Anna Domaradzka-Widła [PRELEGENTKA]
Dyrektorka Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego im. Profesora Roberta Zajonca. Honorowa Członkini Kongresu Ruchów Miejskich. Autorka książki „Klucze do miasta. Ruch miejski jako nowy aktor w polu polityki miejskiej”.
Adam Chyliński [ROZMÓWCA]
Certyfikowany placemaker, konsultant, badacz, edukator. Członek zespołu Eco Avengers przy Polskim Związku Firm Deweloperskich i autor „Eko Przewodnika dla Deweloperów”.
DZIEŃ 2 – 14 WRZEŚNIA
[10:00-10:55] How Rotterdam is adapting to climate change (w jęz. angielskim)
Johan Verlinde [PRELEGENT]
Dyrektor programowy Urban Adaptation w Urzędzie Miasta Rotterdam oraz lider Rotterdam Climate Adaptation Plan “Rotterdam Weatherwise”.
Justyna Orchowska [ROZMÓWCZYNI]
Socjolożka, aktywistka miejska, a także członkini Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Doktor nauk społecznych i adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) na Uniwersytecie Warszawskim.
[11:00-11:55] Miasto bez barier – czy to możliwe?
Bogumiła Siedlecka-Goślicka [PRELEGENT]
Szczęśliwa i aktywna kobieta z niepełnosprawnością. Od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, porusza się na wózku elektrycznym. Działaczka społeczna, od 10 lat znana jako Anioł Na Resorach, pokazuje, że z niepełnosprawnością można aktywnie i pięknie żyć.
Kamil Kowalski [ROZMÓWCA]
Dyrektor Integracja LAB oraz Działu Usług Eksperckich w Fundacji Integracja. Wykładowca ergonomii na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Laureat m.in. Nagrody Ministra Infrastruktury oraz Medalu Stulecia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przeprowadził ponad 1 000 audytów dostępności różnego rodzaju obiektów.
[12:00-12:55] Cities as innovation platforms – increasing cities’ climate handprint (w jęz. angielskim)
Suvi Häkämies [ROZMÓWCZYNI]
Business Director w Gaia Consulting Oy
Martyna Obarska [ROZMÓWCZYNI]
Kulturoznawczyni, wykładowczyni i współtwórczyni miejskiego semestru School of Ideas (Uniwersytet SWPS). Redaktorka wicenaczelna „Magazynu Miasta”, autorka kilkudziesięciu tekstów popularyzujących społeczny wymiar architektury i temat technologii w mieście. Jedna z założycielek SAS Szkoły Architektury Społeczności.
DZIEŃ 3 – 15 WRZEŚNIA
[10:00-10:55] Czy można wygrać z „reklamozą” w polskich miastach?
Magdalena Milert [PRELEGENTKA]
Absolwentka Politechniki Śląskiej kierunku Architektura i Urbanistyka. Porzuciła pracę w biurze na rzecz opowiadania o tym, jak robić miasto. W sieci znana jako @Pieing.
Łukasz Harat [ROZMÓWCA]
Urbanista i socjolog. Członek Zarządu kolektywu antyRAMA i Urban Space Lab, dyrektor ogólnopolskiego festiwalu A<FESTIVAL, prowadzący mikro-telewizję o kulturze miejskiej Street Cloud oraz kanał na YouTube antyRAMA.
[11:00-11:55] Zrównoważona mobilność na przykładzie miasta Jaworzno
Tomasz Tosza [PRELEGENT]
Zastępca dyrektora zarządu dróg w Jaworznie, politolog o specjalności samorządowej, wykładowca BRD na Akademii Bialskiej, reportażysta, felietonista.
Szymon Ciupa [ROZMÓWCA]
Ekspert ds. Smart City i geoinformacji. Autor bloga o miastach inteligentnych www.smartcity-expert.eu.
[12:00-12:55] Jak sensownie dbać o zwierzęta w mieście
Piotr Tryjanowski [PRELEGENT]
Jeden z najczęściej cytowanych biologów w Polsce, kierownik Katedry Zoologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Badacz fauny miast, przede wszystkim zaś interakcji zwierząt i ludzi.
Aleksandra Szurlej-Kielańska [ROZMÓWCZYNI]
Ornitolog i przyrodnik. Właściciel firmy TACTUS. Prezes Stowarzyszenia Inwestycji Przyjaznych PTAcom. Członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Współautor „Poradnika ochrony ptaków przed kolizjami ze szklanymi budynkami” oraz „Zielony potencjał inwestycji. Obiekty przyjazne przyrodzie”.
REJESTRACJA
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.
Rejestracja trwa od 16 sierpnia do 12 września 2022 r.
Kliknij na poniższy bilet i dokonaj rejestracji wpisując odpowiednie dane. Pamiętaj, żeby zapoznać się z regulaminem konferencji.
KLIKNIJ I ZAREJESTRUJ SIĘ!
INFORMACJE DODATKOWE
PLATFORMA STREAMINGOWA
Do transmisji na żywo naszej konferencji będziemy używali platformy StreamYard oraz YouTube. Umożliwiają one uczestnikom komentowanie i zadawanie pytań prelegentom w trakcie konferencji (po zalogowaniu na YouTube).
POLSKI JĘZYK MIGOWY
Chcemy, aby treści dostępne na naszej konferencji docierały jak najszerzej. Dlatego wystąpienia w języku polskim będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.
NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA
To już taka nasza tradycja, żeby zorganizować konferencję, która będzie neutralna dla klimatu. Aby to osiągnąć, tak jak poprzednio, obliczymy ślad węglowy konferencji, a następnie taką samą ilość dwutlenku węgla skompensujemy za pomocą tzw. carbon credits wygenerowanych przez jeden z ONZtowskich projektów Clean Development Mechanism.
Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji o tym, jak organizujemy konferencję neutralną dla klimatu.