2. EDYCJA KONFERENCJI „MIASTA PRZYSZŁOŚCI”

11 kwietnia 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się 2. edycja konferencji „Miasta Przyszłości”. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Przeczytaj podsumowanie 2. edycji konferencji „Miasta Przyszłości”.

WARSZTATY

Po lunchu, o godzinie 15:00, odbyły się dwa równoległe 30-minutowe warsztaty do wyboru:

MIASTO PRZYJAZNE PSZCZOŁOM – PSZCZELARIUM

Pszczelarium przeprowadziło warsztaty przybliżające tematykę wytwarzania i pozyskiwania miodu w przestrzeni miejskiej. Prezentowane były praktyczne rozwiązania doświadczonych pszczelarzy, a także ciekawostki z życia pszczół. Więcej informacji o Pszczelarium na stronie www

MIASTO BEZ BARIER – FUNDACJA INTEGRACJA

Fundacja Integracja wyjaśniła czym jest pojęcie dostępności, przekazała informacje jak pod tym względem wyglądają miasta i budynki, a także wskazała praktyczne rozwiązania udogodnień dla wszystkich użytkowników przestrzeni miejskiej. Więcej informacji o Fundacji Integracja na stronie www

INFORMACJE DODATKOWE

KONKURS

W trakcie konferencji został przeprowadzony konkursu. Dla każdego z trzech zwycięzców, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi przewidziana była nagroda w postaci jednego egzemplarza książki „Nauka o klimacie” autorstwa Marcina Popkiewicza, Aleksandry Kardaś i Szymona Malinowskiego.

NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA

Z uwagi na to, że szanujemy środowisko naturalne i martwi nas problem globalnego ocieplenia chcemy, aby nasza konferencja była neutralna dla klimatu. Aby to osiągnąć obliczyliśmy ślad węglowy konferencji, a następnie ilość ton CO2 skompensowaliśmy za pomocą zasadzenia drzew oraz wykorzystania tzw. carbon credits. Więcej informacji na blogu Sweco.

PATRONAT HONOROWY

logo-warszawa-patronat

LOGO-POZnan-patronat

GDYNIA-LOGO-patronat-honorowy

PATRONAT MEDIALNY

Magazyn-Miasta-logo

Green-Projects-logo

Inteligentne-miasta-i-regiony-logo

smart-city-blog-logo

smart-city-expert-logo

urban-news-logo

e-biurowce

geodeta-logo

Logo-urbanistyka-info

Nowa-Warszawa-Logo

ORGANIZATOR

sweco_black