3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” odbędzie się online!

Po wielu tygodniach niepewności i organizacyjnych wyzwań możemy to w końcu ogłosić. 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” odbędzie się w dniach 15-17 września br. w zupełnie nowej formie dostosowanej do panującej sytuacji pandemicznej. Sprawdźcie kogo zaprosiliśmy i jakie tematy będą poruszane podczas wydarzenia.

BANER_konferencja_Miasta_Przyszlosci_2020

Forma konferencja dostosowana do sytuacji

W tym roku, z troski o zdrowie uczestników oraz z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, konferencja będzie przeprowadzona online w formie transmisji na żywo z profesjonalnego studia.

Każdego dnia konferencji, w godzinach 10:00-13:00, zaplanowane są trzy godzinne sesje tematyczne. Prelegenci będą mieli 20 minut na swoje wystąpienia. Następnie przez około 30-35 minut będzie prowadzona rozmowa prelegenta z zaproszonym dziennikarzem lub ekspertem. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez platformę streamingową. Wszystkie transmisje będą tłumaczone na Polski Język Migowy, aby wartościowe treści docierały do jak największego grona odbiorców.

Rewitalizacja, innowacje budynkowe i wartość drzew

Pierwszego dnia konferencji Michał Sadowski i Marcin Grzelewski z pracowni APA Wojciechowski Architekci opowiedzą o rewitalizacji warszawskiego kompleksu pofabrycznego Elektrowni Powiśle. Proces ten uwzględniał zastosowanie zasad zrównoważonego budownictwa, co potwierdza certyfikacja w systemie BREEAM.  Innowacyjne technologie budynkowe uwzględniające dobro ludzi i środowiska będą tematem wystąpienia Mirosława Czarnika, prezesa GPP Business Park. Z kolei na pytanie „po co miastu drzewa?” i jakie usługi ekosystemowe dostarcza nam zieleń miejska odpowie dr inż. Marzena Suchocka z SGGW.

Drewniane budynki, zdrowsze ulice i dyskusja o mieście

We wtorek, 16 września, o tworzeniu budynków z drewna, takich jak np. Mjøstårnet – najwyższy drewniany budynek na świecie, opowie specjalistka w tym zakresie Elżbieta Łukaszewska ze szwedzkiego oddziału Sweco. Tematem niezwykle pasującym do aktualnej sytuacji będą zdrowsze ulice. O nowych przestrzeniach pandemii i przyszłej normalności opowiadać będzie Marta Żakowska z Magazynu Miasta.

Drugiego dnia przewidziany jest także panel dyskusyjny w temacie „Miasto technologii czy miasto mieszkańców? Dokąd zmierzamy?”. W rozmowie wezmą udział Szymon Ciupa – specjalista ds. Smart City, Anna Dwurnik – kierownik referatu ds. jakości życia UM Kielce, Małgorzata Czaja z referatu ds. jakości życia i integracji systemów zarządzania UM Gdynia oraz Magdalena Milert – Smart City Consultant w Almine działająca w sieci jako @pieing oraz Jan Mecwel – przewodniczący Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Wodne innowacje, cyfrowy model miasta i partycypacja społeczna

Trzeci dzień konferencji rozpocznie Kris Wójcik, który przedstawi innowacyjne rozwiązania dla budynków i miast pozwalające zaoszczędzić nawet 70% wody. Sprawne zarządzanie i rozwój miast nie jest możliwy bez właściwego wykorzystania danych. Dlatego o przykładach miast korzystających z City Information Models (CIM) opowie Kari Nöjd na co dzień zajmujący się takimi projektami w fińskim oddziale Sweco. Na zakończenie dr Piotr Czyż z Inicjatywy Miasto podejmie temat partycypacji społecznej i wyjaśni nam dlaczego to ludzie tworzą miasto.

Aby zwiększyć atrakcyjność konferencji zaprosiliśmy do przeprowadzenia rozmów z prelegentami dziennikarzy i ekspertów zajmujących się na miejską tematyką. Będą to m.in. Agnieszka Kalinowska-Sołtys (wiceprezes ds. środowiska i ochrony klimatu SARP), Bartosz Dominiak (wiceburmistrz warszawskiego Ursynowa oraz ekspert prowadzący Smart City Blog),  Ilona Gosk (Fundacja Sendzimira) i Michał Łakomski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City).

Konferencja będzie neutralna klimatycznie

Tak jak w roku ubiegłym podejmiemy działania, aby konferencja „Miasta Przyszłości” była neutralna klimatycznie. Oznacza to, że wszystkie emisje CO2 związane z jej organizacją zostaną skompensowane za pomocą nasadzeń drzew oraz poprzez skorzystanie z tzw. carbon credits. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj jak zorganizowaliśmy konferencję neutralną dla klimatu w roku 2019.

Patroni naszej konferencji

Patronat honorowy nad konferencją objęły do tej pory następujące organizacje: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Polska Rada Centrów Handlowych, Fundacja Sendzimira, Fundacja Integracja oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Partnerami merytorycznymi i medialnymi zostali blog Smart City Expert, Smart City Blog, Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, blog o ekologii Green Projects, Magazyn Miasta, URBNEWS.pl, Nowa Warszawa, Architektura-Murator, Architektura i Biznes.

Zapraszamy do zakupu biletów

Rejestracja i sprzedaż wirtualnych wejściówek trwa do 11 września. Więcej szczegółów na temat konferencji oraz formularz zamówienia biletów znajduje się na stronie https://miasta-przyszlosci.pl/konferencja-2020/.

bilety_konferencja_miastaprzyszlosci_2020

Bilety są w trzech cenach, w zależności od ilości dni:

  • 1️-dniowy bilet = 149 zł
  • 2️-dniowy bilet = 249 zł
  • 3️-dniowy bilet = 349 zł (ale do 9 sierpnia kosztuje 299 zł)

Kupując bilet zyskujesz:

  • wiedzę, którą dzielić się będą prelegenci i zaproszeni rozmówcy;
  • wirtualne uczestnictwo w 3÷9 sesjach tematycznych (w zależności od wybranego biletu);
  • dostęp do transmisji na żywo w godz. 10-13 w dniach 15-17 września br. (w zależności od wybranego biletu);
  • opcję odtworzenia tego samego dnia w godz. 16-24 nagrania transmisji, której nie udało Ci się obejrzeć na żywo;
  • możliwość zadawania prelegentom pytań na czacie w trakcie transmisji na żywo;
  • naszą zgodę na grupowe oglądanie transmisji (np. w salce konferencyjnej).

Dodatkowo, dla stowarzyszeń lub fundacji związanych z miastami mamy kody rabatowe.

Już nie możemy doczekać się konferencji! Jeśli chcesz być na bieżąco, to zapisz się na newslettera (poniżej) i dopisz się do wydarzenia na Facebooku albo na LinkedIn.

Pozdrawiamy!